Студентський дворик Вінницького технічного коледжу

Головна ідея проекту – зміна функціонального призначення дворику на території коледжу та  активація простору шляхом тактичного урбанізму.  

На території Вінницького технічного коледжу, що на Хмельницькому шосе, 91/2, розташований внутрішній камерний дворик, який слугував місцем транзиту. 

Відповідно до запиту активу студентів завданням було активізувати дане місце.

Активація через тактичний урбанізм – метод швидких змін, який передбачає наповнення простору тимчасовими об’єктами, меблями та проведення подій.

 

Робота складалася з наступних етапів:

1. Партисипація

Даний етап включав  обговорення та дискусії стосовно майбутнього дворику. Включення в процес студентів та адміністрації закладу.  

  • Перша зустріч – презентація методології активу та студентам
  • Друга зустріч – робота зі студентами
  • Третя зустріч – презентація дворику студентам та адміністрації

 

2. Проектування

Огляд території та визначення її майбутнього призначення. Розробка тимчасових конструкцій для майбутнього дворику.

Дворик площею 2075 м2 налічує 38 дерев та асфальтне вимощення.

Був запропонований варіант конструкцій для відпочинку, проведення зборів та активностей. Конструкції запроектовані з одного конструктивного елемента для здешевлення, швидкої обробки  та швидкого монтажу. 

 

3. Активація. Монтаж конструкцій та проведення події. 

Змонтовані три конструкції та проведена подія з презентацією кращих архітектурних практик засновниками RDA Group Дмитром Райфшнайдером та Оленою Джула-Райфшнайдер – архітекторами з міста Хмельницький. Подія активізувала цей простір зібравши у дворику студентів, викладачів, активістів та жителів міста. 

Головним досягненням проекту стала активізація студентського дворику, який і надалі планується розвивати. 

Студентській дворик реалізовувався ГО “U7 urban studio” за участі активу студентів та волонтерського корпусу Вінницького технічного коледжу.