Що привезти українцям з Данії?

29 Листопада 2019 року

Данія – одна з найпрогресивніших країн Європи, у тому числі, у напрямках архітектури та планування простору. Захід #U7inema, що відбувся минулого тижня у HUB Місто змістів відрізнявся від попередніх тим, що цього разу ми не запрошували спікерів, представники команди U7 Urban Studio цього разу ділилась власними враженнями після відвідання цієї держави. Виталий Мельник (Vitaly Melnik) відвідував Данію неодноразово та мав змогу побачити більш провінційні її райони, він відвідав такі міста, як Орхус, Ольборг, Віборг, Рандерс та Сківе. Віталій розповідав та демонстрував на фото те, як можуть виглядати абсолютно звичайні житлові будинки без хаотичних балконів, прибудов, кондиціонерів та яскравих фарб, провівши навіть декілька порівнянь з вінницькою забудовою. Також, розповідав про використання матеріалів у міському середовищі та про транспортну інфраструктуру, яка включає в себе дороги, паркування та громадський транспорт. Наприклад, досить несподіваним є те, що проїзд у громадському транспорті є дорожчим за користування автомобілем. Проте, на вулицях немає ні заторів, ні проблем з паркуванням. Також, в Данії створюються паркувальні майданчики з озелененням, які зі сторони сприймаються, як сквери.

 Sergii Yakivchuk відвідав Данію вперше і перебував він у столиці – Копенгагені. Сергій розповідав про міський простір столиці, про масштаби вулиць, матеріали, які використовуються у міському середовищі, громадські простори, а також, про унікальні архітектурні проекти міста. Цікавим є факт, що практично в усі громадські будівлі можливий вільний вхід та вихід на дах та дахи, як правило, експлуатуються. Також, в більшості, у міському просторі використовуються природні кольори та матеріали.

В цілому, була дуже цікава розповідь та була можливість порівняти два абсолютно різних регіони Данії та можливість надихнутися досвідом для реалізації проектів на нашій Батьківщині.

Наступний U7inema буде заключним у 2-му сезоні, після чого, буде зроблено невелику перерву. Слідкуйте за анонсами!