Команда U7 створить концепцію розвитку громади у рамках проекту “Урбан експедиція”

4 Червня 2021 року

Команда U7 спільно з ГО “Гармонія” розпочинає новий проект “Урбан експедиція”, за підсумками якого буде створено концепцію розвитку однієї з територіальних громад Вінниччини. 

Метою проекту є допомога громадам, які того потребують, у визначенні пріоритетних напрямків розвитку, зокрема, що стосується питань інфраструктури та громадських просторів. Після зміни територіального устрою з’явилися територіальні громади, території яких мають різні ресурси, цілі, можливості, економічний розвиток та які об’єднались для розвитку. Виникають питання стосовно пріоритетності та напрямків розвитку громади. Різний розвиток інфраструктури в населених пунктах потребує збалансованого просторового розвитку цих територій та є дуже складним і важливим завданням.

Результатом проекту  “Урбан експедиція” стане дослідження територій із подальшим розробленням сценаріїв просторового розвитку для громади з огляду на потенціал та можливості, а також врахування ризиків та зовнішніх факторів. 

Наразі триває перший етап проекту – відбір серед громад-учасників. В рамках експедиції ми відвідали Вороновицьку, Дашівську, Краснопільську, Теплицьку, Бершадську, Піщанську та Війтівецьку територіальні громади – ті, що зголосилися до участі в проекті. На цьому етапі ми знайомилися з громадами, а також представниками влади та місцевими активістами, які намагаються просувати нові цікаві ідеї для прогресу своїх містечок, селищ та сіл. На основі зібраного матеріалу буде обрану одну громаду, чий потенціал і бажання до розвитку ми спільною роботою зможемо реалізувати у написанні концепції.

В рамках проекту буде розроблений SWOT-аналіз, здійснено дослідження інфраструктури територіальної громади, секторальне дослідження, яке включатиме дослідження по інклюзивності будівель, споруд, робота з пам’ятками історії та культури. Напрацьовані рекомендації  будуть враховуватися у подальших проектах з розвитку територіальної громади.